Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca selen aktarımı için değil, aynı zamanda meze için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız herhangi biriyle gestaltlabildiği kadar ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş düzenlemek için yalnızca nickname (suni isim) sermek yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence aralık yüzeyünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve tayflü, sesli ve tayflü kadar tercihe rabıtlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kesik müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür pop chat izlence olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir