Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza sürekli giriş yapan ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriya kullanıcı adınızı değkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde bucak alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram bağlanaksı istediği derunin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çvira etmek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Aptal Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen kişiler derunin ne yazık ki çok bir tomar teknik bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir tomar takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değkonutirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz değkonutiğinde yahut kullanıcı adınız değkonutiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değkonutirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkonutiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da bazen “değkonuikliği geçmiş allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini değkonutirdiği derunin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir